Aktualności

Dziennikarze, społecznicy, seniorzy, uczniowie, studenci, strażacy i wiele innych grup, z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów, posadzą z leśnikami „Lasy na nowe 100-lecie”. W całej Polsce odbędą się społeczne sadzenia lasów, podczas których każdy będzie mógł posadzić własne drzewo. To wyjątkowa okazja, by aktywnie włączyć się w ochronę przyrody i przypomnieć, że Lasy Państwowe odnawiają lasy wszędzie tam, gdzie pozyskują drewno, dbając o ich trwałość i różnorodność biologiczną.

Przetargi, zamówienia, zarządzenia

Przetargi,zamówienia,zarządzenia

Sprzedaż drewna,sadzonek

Zasady sprzedaży drewna w Nadleśnictwie Gołdap

Zagrożenie pożarowe

Mapa zagrożenia pożarowego

Zakazy wstępu do lasu

Zakazy wstępu do lasu

Udostępnianie dróg leśnych

Udostępnianie dróg leśnych

Konsultacje społeczne

Przedstawiamy wstępny raport uwag w ramach konsultacji społecznych w RDLP w Białymstoku.

Wewnętrzna procedura dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa

7W dniu 16 września 2024 roku Nadleśniczy Nadleśnictwa Gołdap wprowadził Zarządzeniem nr 37 zgodnie z ustawą z dnia 14 czerwca 2024 r. o ochronie sygnalistów „Wewnętrzną procedurę dokonywania zgłoszeń naruszeń prawa i podejmowania działań następczych,, obowiązującą w Nadleśnictwie Gołdap

UDODO

Klauzula informacyjna UDODO

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Leśniczówka Biebergraben

Leśniczówka Biebergraben

Do niedawna mieszkańcom Żytkiejm więcej mówiła nazwa Rybakówka niż adres administracyjny – osada leśna 7.

Wynikało to z faktu, że w wyschniętych dziś stawach znajdujących się w sąsiedztwie osady, jeszcze na początku lat osiemdziesiątych pływały karpie.

Stawy wybudował w 1912 roku nadleśniczy Jopseph Speck von Sternburg na rzece Pstrążnej (niemiecki Forellen Bach). Dziś obiekty nie są już wykorzystywane i powoli zarastają roślinnością.

Wgląd w to, co zostało przykryte roślinnością umożliwia nam usługa wprowadzona od pewnego czasu na geoportal.gov.pl. Po zastosowaniu masek ISOK cieniowanie i ISOK hipsometria odsłania się nam ukształtowanie terenu. Ujawniają się obiekty niewidoczne na zwykłych zdjęciach satelitarnych – stawy, groble, pozostałości budynków.

Dzisiejszy kształt budynku osady leśnej odbiega od dawnego wyglądu, jednakże najprawdopodobniej został wybudowany na pozostałościach leśniczówki Bibergraben.