Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszych okolic i zapoznania się z przebiegami ścieżek dydaktycznych. Zorganizowane grupy, po uzgodnieniu terminu, mogą zwiedzać ścieżki z leśnikiem-przewodnikiem.

      Nadleśnictwo Gołdap w oparciu o Zarządzenie nr 57 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dn. 9 maja 2003r w sprawie wytycznych prowadzenia edukacji leśnej społeczeństwa zwraca się z prośbą do wszystkich zainteresowanych organizacją spotkań edukacyjnych na terenie nadleśnictwa o zapoznanie się i zastosowanie warunków zawartych w załączonym dokumencie „Porozumienie".

      Edukacja leśna prowadzona w Nadleśnictwie Gołdap jest skierowana do całego społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej. Do dyspozycji mamy oprócz ścieżek edukacyjnych Izbę edukacyjną położoną bezpośrednio przy biurze nadleśnictwa oraz wiatę z miejscem na ognisko położoną w Leśnictwie Kumiecie.

      Zainteresowanych współpracą prosimy o wcześniejsze uzgodnienie szczegółów spotkania bezpośrednio z pracownikiem zajmującym się edukacją leśną w Nadleśnictwie Gołdap Mileną Łabanowską tel. 615 49 61 i przesłanie wypełnionego zgłoszenia zajęć edukacyjnych (w załączeniu) na adres email: goldap@bialystok.lasy.gov.pl


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Dwa razy ratowali nieostrożnego łosia

Dwa razy ratowali nieostrożnego łosia

W środę nasz leśniczy ds łowieckich otrzymał informację od jednego z rolników, że w pobliskim torfniaku uwięziony jest łoś.

Leśniczy zadzwonił od razu po pomoc do Komendanta Straży Leśnej i miejscowego leśniczego.


Młoda klępa okazała się być zbyt nieufna i jednocześnie wciąż jeszcze zbyt silna, by można było ja wyciągnąć. Konieczne okazało się podanie przez lekarza weterynarii środka uspokajającego. Gdy w końcu udało się wyciągnąć zwierzę, co nie było łatwe nawet przy pomocy wyciągarki w aucie leśniczego, klępa słaniając się na swoich długich badylach odeszła kawałek i ... wpadła do kolejnego dołu.


Wszystko zaczęło się więc od początku...


Przy kolejnej akcji, leśnicy uwolnili zwierzę dopiero, gdy znalazło się na łące, spory kawałek od zgubnych torfniaków.
Te miejsca, z których kiedyś pozyskiwano torf na opał, mają nawet ponad 2 m głębokości i pionowe ścianki, dlatego mogą stanowić dla zwierząt śmiertelną pułapkę.