Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Uroczyste sadzenie lasu

Uroczyste sadzenie lasu

28 kwietnia 2023 r. w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas drzewa” na terenie Nadleśnictwa Gołdap odbyło się szczególne wydarzenie nie tylko dla nas leśników ale również wszystkich obecnych.

           Zaproszeni goście wraz z pracownikami Nadleśnictwa Gołdap posadzili las pamięci Jana Pawła II w leśnictwie Żyliny w oddziale 111n. Powierzchnia do odnowienia została przygotowana jesienią 2022r. a sadzonki świerka wychodowane zostały w szkółce kontenerowej w Nadleśnictwie Suwałki.

           Uroczystego otwarcia wydarzenia oraz powitania gości dokonał Pan Daniel Chochulski Nadleśniczy Nadleśnictwa Gołdap. Po przywitaniu gości, głos zabrał Zastępca Dyrektora ds. ekonomicznych Pan Dawid Iwaniuk oraz Burmistrz miasta Gołdap Tomasz Luto. Panowie w swoich wypowiedziach podkreślali nieocenione znaczenie lasów dla człowieka. Po krótkim instruktażu jak prawidłowo posadzić przygotowane sadzonki wszyscy z zapałem zabrali się do pracy. Po posadzeniu ok. 3 tys. drzewek nadszedł czas na wspólne odsłonięcie tablicy pamiątkowej upamiętniającej to wydarzenie. Aktu tego dokonali wszyscy zebrani goście wraz z pracownikami Nadleśnictwa Gołdap, a poświęcenia pamiątkowej tablicy oraz lasu Jana Pawła II dokonał ks. Tomasz Lalak.

 

Cytując słowa wielkiego Polaka św. Jana Pawła II, który w sposób szczególny umiłował polską przyrodę: „ Las jest miejscem, gdzie człowiek może odnaleźć spokój i zjednoczyć się z naturą” dziękujemy wszystkim gościom za obecność pod czas tego szczególnego wydarzenia.