Widok zawartości stron
Sprzedaż sadzonek
Sprzedaż sadzonek gatunków leśnych w Szkółce Bludzie prowadzona jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.00 (po wcześniejszym telefonicznym umówieniu przyjazdu z leśniczym).
Szkółka nie prowadzi stałego punktu sprzedaży sadzonek, dlatego sprzedaż jest uwarunkowana obecnością leśniczego w szkółce.
Przyjazd do szkółki w celu zakupu sadzonek wcześniej należy uzgodnić z leśniczym ds. szkółkarskich Sylwestrem Grygo, tel.(87)615 84 24, kom.510 258 345.
Warunki sprzedaży sadzonek w Nadleśnictwie Gołdap:
- sprzedaż sadzonek prowadzona jest w formie gotówkowej w siedzibie Leśnictwa szkółkarskiego Bludzie Małe 8 w dni robocze w godzinach 730-1400(po wcześniejszym telefonicznym umówieniu)
- sprzedaż na fakturę VAT prowadzona jest w biurze Nadleśnictwa,
- zakupionych sadzonek nie wolno nabywcy zabierać bez uprzedniego doręczenia dokumentu zakupu organom administracji leśnej oraz bez uzyskania adnotacji o wydaniu (dotyczy sprzedaży na Fakturę VAT),
- wywóz sadzonek odbywa się w godzinach i dniach uzgodnionych z Leśniczym szkółkarzem drogami wskazanymi przez wydającego produkty,
- nabywce obowiązuje termin wywozu podany na fakturze, po wyznaczonym terminie administracja leśna nie ponosi odpowiedzialności za zakupiony materiał sadzeniowy,
- sadzonki zakupione na ,,paragon fiskalny,, u Leśniczego szkółkarza nabywca odbiera w dniu zakupu.
Najnowsze aktualności
Polecane artykuły
Certyfikat FSC®
Certyfikat FSC®
Nadleśnictwa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku posiadają certyfikat FSC®
Nadleśnictwo Gołdap informuje, że został przyznany certyfikat FSC®
o numerze SGS-FM/COC-008962 obejmujący 28 nadleśnictw działających na obszarze administracyjnym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku.
SGS-FM/COC - 008962
LASY HCVF
Skrót ten utworzono z pierwszych liter angielskiej nazwy High Conservation Value Forests oznaczającej lasy o szczególnych walorach przyrodniczych. Wyznacza się je zgodnie z zasadami prawidłowej gospodarki FSC. W ich ramach tworzy się m.in. kategorie ochronności: lasy w rezerwatach przyrody, lasy w parkach krajobrazowych, ostoje zagrożonych i ginących gatunków, kompleksy leśne o roli krajobrazowej, rzadkie i ginące ekosystemy, lasy ochronne oraz lasy kluczowe dla tożsamości kulturowej lokalnych społeczności. Ponieważ jest to nowa forma ochrony, jej zakres i szczegóły ulegają jeszcze zmianom. Duży udział w tych zmianach ma lokalne społeczeństwo, w szczególności działające na terenie Nadleśnictwa organizacje.
Dodatkowe informacje na temat lasów HCVF udziela Daniel Jejer, tel. (87)615 49 51, e-mail: daniel.jejer@bialystok.lasy.gov.pl w dni robocze w godzinach 715 – 1515.