Lista aktualności Lista aktualności

Spacer po Lesie Kumiecie

25 listopada odbył się „katarzynkowy” spacer po Lesie Kumiecie.

Na początek kilka ogólnych informacji na temat kompleksu, gospodarki leśnej i współpracy ze społeczeństwem przedstawił zastępca nadleśniczego oraz rzecznik prasowy RDLP w Białymstoku. Po niemal godzinnej dyskusji z przybyłymi gośćmi, m.in. przedstawicielami Grupy obywatelskiej Gołdap – dobro wspólne, wyruszyliśmy do lasu, gdzie o zabiegach hodowlanych, ich celach i efektach, opowiadali pracownicy Nadleśnictwa.

Rozmowy i spacer cieszyły się zainteresowaniem, uczestnicy zadawali pytania i słuchali wyjaśnień leśników. Wyjaśniliśmy też, że drogi leśne które obecnie w trakcie prac leśnych są rozjechane, zalega na nich błoto i gdzie nie gdzie tworzą się koleiny, po zakończeniu wszystkich prac pielęgnacyjnych w tym kompleksie lasu zostaną przywrócone do stanu pierwotnego.

Kolejny dzień to kolejne spotkanie – tym razem Pan nadleśniczy, wraz z zastępcą spotkali się z Zastępcą burmistrza Gołdapi, Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Rady Miasta Gołdap oraz innymi przedstawicielami Rady Miasta. Dyskutowano o możliwościach rozszerzenia współpracy Nadleśnictwa z Urzędem Miasta, by jeszcze lepiej móc dostosowywać obszar Lasu Kumiecie do potrzeb mieszkańców i turystów.

Podczas obu spotkań pojawiło się wiele pomysłów i padło sporo propozycji. Jedną z nich było zorganizowanie kolejnego spaceru edukacyjnego po Lesie Kumiecie. Na drugi spacer zapraszamy 5 grudnia w południe.

Można się zapisywać poprzez nasz profil Facebook, lub pod numerem telefonu 721 557 555.